Дослідження AGRISTATIS RESEARCH у 2021 році
01/12/2021
Протягом 2021 року співробітниками компанії Agristatis було проведено ряд глобальних досліджень, які охоплювали 23 області (крім тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях).
Подібні дослідження дуже важливі для всіх учасників агропромислового сектору, адже завдяки даним, отриманим в результаті опитування агрономів та керівників підприємств, виробники посівного матеріалу та ЗЗР отримують цінну інформацію та надалі можуть використовувати її для побудови стратегії гармонічного розвитку компанії.


Скільки? Чому? Коли? За яких обставин? Які характеристики? Це саме ті питання, які постають перед аналітиками компаній кожного маркетингового періоду і саме дані таких масштабних досліджень дають змогу не лише ознайомитися з тенденціями ринку, а й при детальному аналізі відповісти на подібні важливі для бізнесу питання.

В дослідженні щодо посівного матеріалу та засобів захисту рослин на соняшнику взяло участь майже 1000 господарств, які вирощували соняшник на площі від 10 га.


Придбання посівного матеріалу
Господарства, маючи на своїх рахунках кошти, хочуть замовляти та купувати саме ті гібриди соняшнику, які вони обрали, а не ті, які залишаються в наявності в березні-квітні. Тому господарства замовляють завчасно посівний матеріал соняшнику й пік замовлень припадає на грудень місяць. Відповідно до березня 2021 року, за даними дослідження було замовлено гібридів соняшнику на 90% посівної площі. Разом з тим, деякі агрономи все-таки вказали, що мали певні проблеми при покупці гібридів, а саме: відсутність чи недостатня кількість обраного гібрида на момент покупки в постачальника та проблеми з доставкою.

При виборі посівного матеріалу агрономи обирають гібриди, звертаючи увагу на наступні фактори: урожайність, досвід вирощування, стійкість до засухи та вовчка, олійність та ціна.


Іноземна VS вітчизняна селекція
За даними дослідження, в сезоні 2021 року всього було посіяно 277 гібридів та 7 сортів соняшнику від більше ніж 45 виробників посівного матеріалу. Доля посівних площ соняшника, засіяних насінням іноземної селекції склала більше ніж 90% площі. Аналогічна ситуація склалась з кукурудзою, де доля гібридів іноземної селекції посіяна більше ніж на 80% загальної площі під кукурудзою.

Лідерами серед виробників посівного матеріалу соняшнику являються компанії: Лімагрейн, Піонер, Сингента (вказано в алфавітному порядку). Гібридами саме цих виробників було засіяно більше ніж 75% загальних посівних площ під соняшником.

В цьому сезоні виробники посівного матеріалу активно просували свою продукцію та пропонували різноманітні акційні пропозиції та ваучери на знижки, а саме: при покупці певної кількості посівних одиниць виробники надавали безкоштовно додаткові посівні одиниці соняшнику, деякі виробники також надавали знижки за кількість замовленої продукції та знижки за попереднє замовлення. Корпорації, які виробляють як посівний матеріал, так і засоби захисту рослин в цьому році пропонували цікаві пропозиції щодо знижок на засоби захисту рослин при покупці посівного матеріалу.

Системи вирощування соняшнику
В 2021 році, спостерігаємо ситуацію, коли вже гібридами з систем Clearfield®, Clearfield® Plus, ExpressSun® та толерантними до трибенурон-метилу засіяно більше ніж 50% посівних площ. Якщо раніше компанії мали портфоліо, яке складалось саме з гібридів однієї певної системи, то аналізуючи портфоліо компаній з ТОП-10 по посівних площах в цьому сезоні ми вже бачимо, що всі 10 компаній мають гібриди стійкі як до трибенурон-метилу, так і до імазамокса та імазапіра. Це пояснюється зручністю та ефективністю системи, і широким вибором як гібридів, так і засобів захисту для неї.
Засоби захисту рослин
Аналізуючи період замовлень засобів захисту рослин, можна стверджувати, що агрономи не поспішають купувати препарати заздалегідь, як у випадку з посівним матеріалом, але зазвичай до початку сезону господарства здебільшого вже мають на складах більшу частину необхідних препаратів. Пік замовлень на засоби захисту рослин припадає на лютий місяць, але до березня 2021 року близько 40% опитаних агрономів ще не придбали засоби захисту рослин для соняшника.

Звичайно, агрономи активно обробляють посіви соняшника гербіцидами. Так в сезоні 2021 року, 92% площі під соняшником було оброблено селективними гербіцидами. Найбільші площі були оброблені препаратами з наступними діючими речовинами: ацетохлор, імазамокс+імазапір, прометрин, С-метолахлор+тербутилазин, трибенурон-метил (вказано в алфавітному порядку).

Близько 59% площ було оброблено фунгіцидними препаратами, та 26% інсектицидними.



ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ